Upravujeme terén, chystáme stavebný materiál, dokonca aj búrame, kopeme, triedime skaly, čistíme. Pridať sa môžete aj Vy v termíne 26.8.-5.9.2019.

Takto vyzerala lúka pri moste na jeseň – plná inváznej rastliny krídlatky japonskej.
a takto vyzerá dnes. Vysadíme na nej trávu a umiestnime prvky oddychovej zóny.
Pokračujeme aj navážaním skál…
Čistením poškodených múrov, ktoré budeme rekonštruovať..

Ale najdôležitejšou vecou bolo odstránenie odtrhnutého múru. Nejednalo sa o pôvodný múr, ale o betónovú atrapu, ktorú niekto kedysi pred 30-40 rokmi vybudoval ako oporu chátrajúceho mosta. Po čase však celý betónový blok vytlačil koreň jelše a odtrhol od mosta. V takomto stave neostávalo nič iné, ako múr zbúrať. Na jeho mieste vybetónujeme iba základy a na ne postavíme nový kamenný múr z kameňov a tradičnej technológie vápennou maltou.

Betónová opacha špatila a neplnila svoju funkciu. Na tomto mieste vyrastie úplne nový múr
Na pomoc pri odstránení koreňov stromu sme si zavolali techniku
jamu na základy dokopávame ručne.
9. augusta sa nám podarilo vybetónovať základ pre posledný nábehový múr.

Medzi posledné prípravy patrilo privezenie nehaseného vápna a piesku, vykopanie ďalšej jamy na hasenie vápna a samotné zahasenie prvej kopy vápna (na obrázku). Všetko je už pripravené a čakáme len na murárov z o.z. Castrum Ghymes.


IV. etapa záchrany bude prebiehať počas 10 dní v termíne 26. augusta – 5. septembra 2019. Ak by ste sa rozhodli prísť pozrieť, alebo na niekoľko hodín aj zapojiť do brigády, prosím kontaktujte nás na t.č.0907318119, alebo v uvedenom termíne príďte priamo na miesto. Pracujeme vždy od 8:30 hod. až do zotmenia.

Categories: Nezaradené

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *